Členové

Ondřej Sejkora

IMG_7057
Ondřej Sejkora je vycházející hvězda kontrabasové scény. Narodil se v Kunčí u Slatiňan. Jeho první krůčky k muzice směřovala jeho matka, vedoucí tamního folklorního souboru. Ondra se nejprve začal učit na housle, záhy ale přesedlal na kontrabas, který mu učaroval natolik, že ho začal studovat. Na ZUŠ ho učil Radek Pokorný, na pardubické konzervatoři absolvoval v roce 2019 v dělené třídě Radka Pokorného a Františka Machače. Je laureátem soutěže Františka Černého a Jana Geissela (2016), absolutním vítězem soutěže Františka Simandla v Blatné (2016), absolutním vítězem soutěže Pro Bohemia (2013) a může se pyšnit též čestným uznáním ze soutěže konzervatoří. Sólově debutoval provedením Bottesiniho Somnambuly s Filharmonií Hradec Králové. Spolupracoval též se souborem Barocco sempre giovanne, se kterým spolu s Petrem Pavíčkem uvedli Bottesiniho Gran Duo v úpravě pro dva kontrabasy. V současnosti je vedoucím kontrabasové skupiny ve Filharmonii Brno.

Jindřich Konvalinka

IMG_7050Jindřich Konvalinka je původem z Pardubic. Své hudební kroky začal v ZUŠ Pardubice-Polabiny, kde se nejprve učil hrát na violoncello. Definitivně se usadil ale až u kontrabasu, kde jeho první kroky řídil níže zmíněný člen kvarteta Jan Hrubeš. Následně pokračoval ve studiích na pardubické konzervatoři ve třídě Radka Pokorného a Františka Machače. Konzervatoř absolvoval v roce 2022, dále pokračuje ve studiích na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě prof. Miloslava Jelínka. Ve své krákté kariéře stihl získat několik ocenění, například na soutěži Františka Simandla v Blatné či F. Černého a J. Geissela v Holicích. Spolupracuje s předními českými orchestry, například Českou studentskou filharmonií či Pražskou komorní filharmonií.

Jan Hrubeš

IMG_7064Jan Hrubeš je pardubický rodák. Na kontrabas hraje už od svých devíti let. Spolu s Ondřejem ho pojí láska k folkloru, své dětství strávil ve folklorním souboru Perníček, kde hrál na kontrabas v muzice. Na ZUŠ ho nejprve učila Dagmar Bořková, posléze si ho převzal Radek Pokorný, jenž ho připravil na konzervatoř, kterou v roce 2018 absolvoval v dělené třídě Radka Pokorného a Františka Machače. Z jeho úspěchů můžeme jmenovat druhou cenu na soutěži Pro Bohemia (2013) či třetí cenu na soutěži Františka Černého a Jana Geissela (2016). Krom hry na kontrabas se ale Jan věnuje i naprosto odlišnému oboru: je úspěšným studentem chemie na Univerzitě Pardubice, kde v roce 2019 završil svá studia ziskem titulu inženýr v oboru organické chemie. V současné době se věnuje studiu dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze ve třídě Jiřího Petrdlíka a Jaroslava Brycha, dále studuje doktorát v oboru didaktiky chemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Martin Brádle

IMG_7072
Martin Brádle se narodil v Chuchelně u Semil, tamtéž byl i odkojen hudbou. Přes sborový zpěv, hru na klavír, hru na kostelní varhany a baskytaru se dostal ke studiu kontrabasu na ZUŠ Liberec (prof. Vladislav Dlask),  ZUŠ Jaroslava Kvapila Brno (prof.Karel Malana) až na konzervatoř Pardubice (prof. Helena Navrátilová). Svá studia dokončil na Pražské konzervatoři, kterou v roce 2010 absolvoval (prof. Tomáš Vybíral). Svoji lásku k basovým tónům uplatňuje kromě kvarteta i v několika orchestrech České republiky (Český národní symfonický orchestr, Plzeňská filharmonie aj.) a ve své jazzové kapele BredliBand.

Stálí hosté

S kvartetem spolupracují též další osobnosti, které ho mohou ještě rozšířit v případě, že by pořadatelům byly čtyři kontrabasy málo, či mohou zaskočit za náhle indisponovaného člena.

Petr Pavíček

Petr Pavíček je rodák z Dolní Rovně u Holic. Na kontrabas začal hrát ve čtrnácti letech pod vedením Františka Machače, u kterého též v letech 2010-2016 studoval na pardubické konzervatoři. Již během jeho studií se mu podařilo dosáhnout nemalých úspěchů, z jeho sbírky cen jmenujme třeba 2× první místo na soutěži Pro Bohemia Ostrava (2013, 2015) nebo čestné uznání na soutěži Františka Simandla v Blatné (2014). Sólově debutoval v roce 2014 provedením Spergerova 15. koncertu s Komorní filharmonií Pardubice, se kterou v roce 2016 provedl i koncert J. K. Vaňhala Es dur. Po roce studií brněnské JAMU ve třídě prof. Miloslava Jelínka se Petr rozhodl věnovat komorní tvorbě především v rámci Chanson Tria CouCou. Nyní se ale vrátil ke studiím ve třídě Františka Výrostka na Vysoké škole múzických umení v Bratislavě, což je důvodem, proč v rámci kvarteta omezil svoji koncertní činnost a přesunul se do role stálého hosta.